فیلم های آموزشی خواجه نصیر

 

سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ایلام sampad.medu.ir 

 ثبت نام آزمون تیزهوشان

 

 

قطعا تمام خانواده های عزیز تمایل دارند فرزندانشون آینده ای روشن و موفق داشته باشند.والدین دنبال راهی میگردند برای هدایت بهتر دانش آموزان.برای انتخاب بهترین راه ابتدا باید اطلاعات دقیقی درباره همه چیز داشته باشید.از همه مهمتر باید فرزند خود را بشناسید

مدارس تیزهوشان برای کسانی است که ضریب هوشی بالایی دارن...البته با تلاشش فراوان هم میتوان تیزهوشان قبول شد.فقط به این نکته توجه داشته باشید که در مدارس تیزهوشان همانطور که از اسمش مشخص است جمعی از دانش آموزان تیزهوش است که به شدت رقابت میکنند.

برای قبولی در این مدارس باید اطلاعاتتون فراتر از حد مدرسه باشد.میتوانید از کتاب ها و سی دی های کمک آموزشی استفاده کنید.

حتما باید تست کار کنید.اکتفا به درس خواندن بدون تست کار درستی نیست.زیرا زمانی که شما درس میخوانید اطلاعات در ذهن شما ذخیره میشود.حتما بعد از آن باید اطلاعات خود را به چالش بکشید.

کسانی که تست کار نمیکنند اولین مشکلی که برایشان پیش می آید کمبود وقت است.شما باید بتوانید زمان خود را مدیریت کنید.

یکی دیگه از نکاتی که در آزمون تیزهوشان اهمیت دارد خلاقیت است.در این آزمون سوالاتی مطرح میشود که میزان خلاقیت دانش آموزان را میسنجد.دانش آموزان باید بتوانند با راه حل های خلاقانه به آن سوالات پاسخ دهند.برای بالا بردن خلاقیت نیز کتابهای متعددی وجود دارد

مهمترین مورد میزان شهریه این مدارس است.هزینه مدارس غیر انتفاعی خیلی بیشتر از مدارس تیزهوشانه ولی میتوان گفت نسبتا کیفیت تحصیلی برابری دارند چون جمعی از دانش آموزان باهوش در آن تحصیل میکنند.برخی مدارس غیر انتفاعی هم هستند که با برگذاری آزمون های ورودی سخت ، دانش اموزان با پشتکار و موفقی دارند.

در دوره ابتدایی ۳۱ ساعت درس ارائه می‌شود که ‌۲۵ ساعت آن برنامه مصوب درسی و ۶ ساعت فوق برنامه است،کف شهریه مدارس ابتدایی غیردولتی در شهر تهران ۲ میلیون و ۲۲هزار تومان و سقف آن ۵ میلیون و ۵۹۵هزار تومان است.

در متوسطه اول ۳۸ساعت درسی وجود دارد که ۳۰ ساعت برنامه درسی مصوب و ۸ ساعت فوق برنامه است. کمترین میزان شهریه مصوب شهر تهران در این دوره ۲ میلیون و۹۹۰هزارتومان و بیشترین میزان آن ۶ میلیون ۸۵۶هزار تومان است.

در متوسطه دوم نیز ۴۲ ساعت درس ارائه می شود که ۳۴ ساعت آن برنامه مصوب درسی و ۸ ساعت آن فوق برنامه است . کف شهریه در این دوره ۳ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سقف آن ۸ میلیون و ۴۱۹ هزار تومان است.

براساس مصوبه هیئت امنای سازمان مدارس استعدادهای درخشان «سمپاد» ۵۰ درصد شهریه مدارس غیردولتی هر شهرستان و منطقه آموزشی است و به عنوان شهریه این مدارس تعیین می‌شود، بر این اساس شهریه مدارس سمپاد در کشور متفاوت است.

برای ثبت نام ابتدا باید نمونه برگ تقاضا ثبت نام را از مدرسه دریافت کنید و مدارک مورد نیاز را آماده کنید.سپس به سایت ثبت نام مراجعه کرده ثبت نام خود را انجام میدهید.در دفترچه راهنما تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه وتاریخ و ساعت برگزاری آزمون نوشته شده

 

 

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارس تیزهوشان،شهریه مدارس،لیست مدارس برتر

 با  سامانه صدای مشاور به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید

نوشتن سوالات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود ثبت نام

ورود

telegramm

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)