فیلم های آموزشی خواجه نصیر

نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور انسانی 

متأسفانه برخی از داوطلبان به جای اندیشیدن به رشته مورد علاقه خود، تمام همت خود را صرف نوعی انتخاب رشته می کنند تا احتمال قبولی آنها افزایش یابد. یعنی درصدد هستند صد رشته انتخابی خود را طوری اولویت بندی کنند که بدون توجه به علاقه خود فقط در یک رشته قبول شوند در صورتی که این تصور خیالی باطل است. به عنوان مثال اگر رتبه کشوری داوطلبی در گروه آزمایشی ریاضی و فنی ۱۰۰ باشد و رشته مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت را به عنوان انتخاب بیستم خود تعیین کند و داوطلب دیگری با رتبه ۱۰۱ همان رشته را به عنوان اولین انتخاب خود تعیین کند داوطلبی که رتبه ۱۰۰را کسب کرده در اولویت قرار می گیرد مگر این که این داوطلب در انتخابهای قبل از انتخاب بیستم خود (عمران دانشگاه علم و صنعت) پذیرفته شود. به همین دلیل توصیه می شود داوطلبان فقط براساس علاقه، توانایی و استعداد خود انتخاب رشته نمایند

 

 

منظور از “استعداد” توانایی و قدرت انجام دادن برخی از کارها و اموری است که این موجب می شود آن فرد از افراد دیگر متمایز شود. برخی از افراد با این که از استعداد متوسط در یک زمینه خاص برخوردار هستند اما بر اثر همت و تلاش مداوم در آن زمینه موفق می شوند و برعکس عده ای دیگر با این که از استعداد بالایی در یک زمینه برخوردار هستند اما به دلیل بی توجهی به استعداد خود از این نعمت خدادادی بهره مند نمی شوند.
پس داوطلب باید، استعداد خود را کاملاً مدنظر داشته باشد و رشته ای را انتخاب کند که با استعدادش سازگار است. به عنوان مثال داوطلبی که در دوره دبیرستان در درس ریاضی ضعیف بوده چطور می خواهد رشته حسابداری را انتخاب کند و در صورت پذیرش چطور می تواند موفق شود؟

یک نکته مهم دیگر اینکه چون تحصیل در شهرهای دور نیاز به روحیات شخصی و خانوادگی خاصی داردبهتر است داوطلب از همین حالا مسایل و مشکلات مربوط به دوری از خانه و خانواده، مشکلات خوابگاهها مشکلات اقتصادی و… را در نظر بگیرد و چنانچه قدرت سازگاری با این مسائل را در خود می بیند اقدام به انتخاب رشته و دانشگاه دور از محل زندگی خود نماید

با توجه به مطالب مذکور داوطلبان باید با درنظرگرفتن تمامی موارد با دقت کامل انتخاب رشته کنند و به هیچ وجه دست به انتخاب رشته تصادفی نزنند و آینده خود را به دست شانس و تقدیر نسپارند چون برای هر جوانی مرحله انتخاب رشته مرحله ای بسیار حساس و تأثیرگذار در زندگی و سرنوشت اوست و نباید بی توجه از کنار آن بگذرند.

حال با توجه به نکات ذکر شده شما میتوانید برای یک انتخاب رشته مناسب ابتدا در نرم افزار انتخاب رشته رتبه خود را وارد کنید و امکان قبولی خود در دانشگاه ها را بررسی نماید سپس با مشاورین ما صحبت کرده  و بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید تا در آینده دچار پشیمانی نشوید.انتخابی که انجام میدهید تضمین آینده شماست.باید آینده شغلی هر رشته انتخابی را به دقت بررسی کنید تا شغلی که در آینده به دنبال آن رشته تحصیلی پدیدار می شود با خصوصیات فردی، شخصیتی روحی و روانی شما سازگار باشد.


نکته دیگری که باید  هنگام انتخاب رشته بدان توجه کنید بازار کار رشته های مورد نظر است. چرا که بعضی از رشته های تحصیلی زمینه های اشتغال بهتری نسبت به برخی دیگر از رشته ها دارند. چه بسیار فارغ التحصیلان دانشگاهی که به دلیل بیکاری و عواقب ناشی از آن دچار سرخوردگی و ناامیدی می شوند. پس بهتر است  از همین حالا به نوع شغل و زمینه های اشتغال رشته های انتخابی خود توجه کنید.

برای  انتخاب رشته بهتر با مشاوران مجرب ما در سامانه صدای مشاور  به شماره ی 9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید

 

download.png

INSTA.png

نوشتن سوالات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود ثبت نام

ورود

telegramm

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)