فیلم های آموزشی خواجه نصیر

جهت مشاوره تخصصی دانشگاه آزاد کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره 99225595 تماس بگیرید.


تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

 

شاید برای شما انتخاب رشته دانشگاه آزاد اولین اولویت نباشد ولی برای اگر رتبه شما برای قبولی در دانشگاه سراسری کافی نباشد یا بخواهید هرطور شده در شهر خودتان بمانید آنوقت است که انتخاب رشته دانشگاه آزاد اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

 

دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج از ایران است و از بزرگ‌ ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱آغاز کرد.

 

این دانشگاه بر پایه رنکینگ بین‌المللی URAP با رتبه ۲۲۶در دنیا و رتبه ۲ در ایران بعد از دانشگاه تهران، از معتبرترین دانشگاه‌ها در ایران محسوب می‌شود. این نظام رتبه‌بندی بر اساس میزان تولیدات علمی کار می‌کند و دانشگاه آزاد به صورت یک مجموعه واحد (نه یکایک واحدها به صورت جداگانه) در آن شرکت نموده است.

 

دانشگاه آزاد اسلامی در تازه‌ترین رتبه‌بندی موسسه تامسون رویترز، در چهار شاخه مهندسی، شیمی، علم مواد و ریاضی رتبه نخست را در بین دانشگاه‌های کشور کسب کرد.در این رتبه‌بندی، دانشگاه آزاد اسلامی در چهار شاخه مهندسی، شیمی، علم مواد و ریاضی در بین دانشگاه‌های کشور رتبه نخست و در شاخه کامپیوتر هم رتبه دوم را کسب کرده است.

همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در شاخه مهندسی، رتبه 76 جهانی را به خود اختصاص داده است.

 

براساس رتبه‌بندی ۲۰۱۴ مؤسسه سایماگو که براساس اطلاعات سایت علمی اسکوپوس رتبه‌بندی صورت گرفته است، رتبهٔ علمی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است

نام واحد دانشگاهیرتبه در جهانرتبه در ایرانرتبه در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی
علوم و تحقیقات ۶۳۸ ۷ ۱
تهران جنوب ۲۱۹۰ ۳۹ ۲
کرج ۲۲۲۰ ۴۰ ۳
تبریز ۲۲۲۰ ۴۱ ۴
مشهد ۲۲۵۲ ۴۴ ۵
قزوین ۲۳۶۸ ۵۰ ۶
تهران شمال ۲۴۹۹ ۵۴ ۷
اراک ۲۵۳۳ ۵۷ ۸
تهران مرکز ۲۵۶۰ ۵۸ ۹
نجف‌آباد ۲۵۶۲ ۵۹ ۱۰
شهر ری ۲۶۸۴ ۷۲ ۱۱
ساوه ۲۶۸۸ ۷۳ ۱۲
اردبیل ۲۷۱۳ ۷۵ ۱۳
اصفهان (خوراسگان) ۲۷۳۸ ۷۸ ۱۴
قائم شهر ۲۷۷۷ ۸۰ ۱۵
یزد ۲۸۲۵ ۸۵ ۱۶
لاهیجان ۲۸۵۵ ۸۸ ۱۷
ورامین ۲۸۵۶ ۸۹ ۱۸
مرودشت ۲۸۵۹ ۹۰ ۱۹
علوم تحقیقات آیت‌الله آملی (در حال حاضر با واحد آیت‌الله آملی تجمیع شده است) ۲۸۷۱ ۹۱ ۲۰
شهرکرد ۲۸۷۴ ۹۲ ۲۱
زنجان ۲۸۷۶ ۹۳ ۲۲
کرمانشاه ۲۸۷۷ ۹۴ ۲۳
شهرضا ۲۸۷۸ ۹۵ ۲۴
اسلامشهر ۲۸۸۱ ۹۶ ۲۵
تاکستان ۲۸۸۹ ۹۷ ۲۶
شیراز ۲۸۹۱ ۹۸ ۲۷
ساری ۲۸۹۲ ۹۹ ۲۸
شاهرود ۲۸۹۶ ۱۰۱ ۲۹
اهر ۲۹۰۰ ۱۰۲ ۳۰

دانشگاه ازاد اسلامی در 6 مقطع ر، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپبوسته، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می گیرد.  

 

طبق آماری که دانشگاه آزاد منتشر کرده است حداقل 95 درصد رشته محل های دانشگاه آزاد بدون کنکور است. یعنی غیر از رشته های پزشکی و پیراپزشکی همه رشته های دیگر دانشگاه آزاد در مقاطع غیر از کارشناسی ارشد و دکتری بدون کنکور است. تنها رشته های با کنکور دانشگاه آزاد رشته های پزشکی و پیراپزشکی، رشته های کارشناسی ارشد و دکتری است.

 

لازم به ذکر است مدارک دانشگاه آزاد اسلامی مورد تایید ادارات و ارگان های ایران است و همچنین کلاس های این دانشگاه در طول سال برگزار می گردد.

 

 

 

برای اطلاعات بیشتر و بررسی احتمال قبولی خود با توجه به رشته انتخابی،اطلاع از نحوه تحصیل در دانشگاه آزاد وهمچنین شرایط وآدرس دانشگاه میتوانید با مشاوران مجرب ما در سامانه صدای مشاور به شماره 9099071611 با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید.

نوشتن سوالات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود ثبت نام

ورود

telegramm

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)