فیلم های آموزشی خواجه نصیر

در این مقاله میخواهیم خبر خوشی یه داوطلبان کنکور سراسری بدهیم آن هم آغاز مهلت ویرایش اطلاعات سهمیه 5 درصدی ایثارگران میباشد. بسیاری از داوطلبان نمیدانند این سهمیه چه تاثیری در کنکور سراسری دارد؟ جهت اطلاع از سهمیه 5 درصدی با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید. 

 

"سامانه مشاوره تلفنی کنکور و انتخاب رشته"
مشاوره دهنده تخصصی سهمیه 5 درصدی ایثارگران
برای تماس با مشاورین ما کافیست از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره 9099071611
و از موبایل همراه اول با شماره 99225595 تماس حاصل فرمایید
تماس از 8 صبح تا 12 شب
حتی ایام تعطیل

 آغاز مهلت ویرایش اطلاعات سهمیه 5 درصدی ایثارگران

 

 

 

 

مهلت ویرایش اطلاعات سهمیه 5 درصدی ایثارگران

 


در حال حاضر لینک ویرایش سهمیه 5 درصدی خانواده جانبازان زیر 25 درصد و رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ، در سایت سنجش فعال شده و مهلت ویرایش تا یکشنبه 21 خرداد فراهم می باشد . داوطلبانی که میخواهند سهمیه خود را ویرایش کنند میتوانند به سایت سنجش مراجعه کنند و در صورت برخورد با مشکل با سامانه صدای مشاور تماس بگیرند.

 

 

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران در رتبه قبولی کنکور سراسری

 


کنکور سراسری 96 اولین سالی است که سهمیه 5 درصدی ایثارگران اعمال میشود و نمی توان در مورد رتبه قبولی سهمیه ایثارگران 5 درصدی اظهار نظر دقیق کرد . نکته مهم درباره مشمولان سهمیه 5 درصدی ایثارگری این است که حدنصاب برای قبولی این داوطلبان تفاوتی با حدنصاب برای قبولی داوطلبان سهمیه 25 درصدی ندارد . یعنی کلیه داوطلبان سهمیه ایثارگران ( 5 درصدی و 25 درصدی ) کافیست 70 درصد نمره آخرین نفر قبولی در هر رشته محل را کسب کنند تا درصورت وجود ظرفیت قبول شوند . اما باید به این نکته هم توجه کنیم که ظرفیتی که برای داوطلبان سهمیه 5 درصدی کنار گذاشته شده ، یک پنجم ظرفیت مربوط به سهمیه 25 درصدی است . موضوعی که می تواند باعث دلگرمی این داوطلبان شود تعداد داوطلبان سهمیه 25 درصدی است که تنها حداکثر در حدود 5 درصد داوطلبان کنکور را به خود اختصاص می دهند درصورتیکه 25 درصد ظرفیت دانشگاه ها به این داوطلبان اختصاص داده می شود . در سال های گذشته درصورتیکه ظرفیت اختصاص یافته به ایثارگران به دلیل نرسیدن به حدنصاب 70 درصدی تکمیل نمی شد ، مازاد این ظرفیت به داوطلبان سهمیه مناطق اختصاص پیدا می کرد درصورتیکه از کنکور 96 مازاد این ظرفیت به داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران ( که قطعا تعداد شرکت کنندگان بالاتری خواهد داشت ) تخصیص پیدا می کند .

 


سامانه صدای مشاور در تمامی زمینه ها کنکور سراسری آماده پاسخگویی به سوالات شما از جمله:


نحوه ویرایش اطلاعات سهمیه کنکور سراسری 96


نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 96


رفع اشکال کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 96


انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد 96
.
.
.

 

نوشتن سوالات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود ثبت نام

ورود

telegramm

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)