فیلم های آموزشی خواجه نصیر

 

شرایط پذیرش دانشجو دانشگاه فرهنگیان 96 - 97

 

 

 

 

شرایط پذیرش دانشجو دانشگاه فرهنگیان 

 

شرایط پذیرش دانشجو دانشگاه تربیت معلم

 

شرایط دانشگاه فرهنگیان 

 

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 

 

آدرس دانشگاه فرهنگیان 

 

سایت دانشگاه فرهنگیان 

 

رتبه بندی فرهنگیان 

 

رتبه لازم برای قبولی تربیت معلم

 

 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره

 

دانشگاه فرهنگیان با سامانه صدای مشاور

 

به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید

 

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر سه نوع دانشجو می‌پذیرد:

۱. دانشجوی کارشناسی پیوسته (دانشجومعلم): این افراد با مدرک تحصیلی دوره متوسطه و از طریق آزمون سراسری و پس از مصاحبه و گزینش انتخاب می‌شوند. نحوه آموزش این دانشجو معلمان به صورت تمام‌ وقت و شبانه‌ روزی است. برنامه کلاسی این دانشجو معلمان روزهای شنبه تا چهارشنبه است. آنان از ابتدای تحصیل به استخدام آموزش و پرورش درمی‌آیند و تعهد خدمت می‌دهند و پس از پایان تحصیلات به عنوان معلم در مدارس مشغول به کار خواهند شد.

۲. دانشجوی کارشناسی ناپیوسته (معلم‌دانشجو): این افراد در واقع معلمان دارای مدرک کاردانی هستند که در دوره کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می‌دهند. برنامه کلاسی این معلم‌ دانشجویان معمولاً روزهای پنجشنبه و جمعه است یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است و آنان می‌توانند در کلاسها شرکت کنند.

۳. دانشجوی کارشناسی ارشد از میان معلمان، که در حال حاضر به شکل محدود است و در آینده تعداد بیشتری دانشجو را در رشته‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهد پذیرفت.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان جزییات و شرایط پذیرش ۱۰ هزار دانشجو در این دانشگاه را اعلام کرد.
 
 
 
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با بیان این مطلب که بررسی‌ها در این رابطه ابتدا توسط سازمان برنامه و بودجه و اخیراً توسط سازمان امور استخدامی با توقف و کندی روبرو شد، خاطرنشان کرد: طی برگزاری جلساتی، به این نتیجه رسیده بودیم که برای سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵،  ۱۰هزار نفر دانشجو از دیپلم و ۱۰ هزار نفر دانشجوی مهارت آموز از لیسانس پذیرش کنیم.
 
وی اضافه کرد: تفکیک سازمان امور استخدامی از سازمان برنامه باعث شد، صدور مجور به تاخیر بیفتد، اما در نهایت مجوز روز گذشته صادر شد و عملاً نامه نگاری‌ها به سازمان سنجش آموزش کشور صورت گرفت.
 
 
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه نیازهای سال ۹۹ دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی مشخص شده است، خاطرنشان کرد: اغلب نیروهای مورد نیاز در گروه مردان است. به همین منظور دانشگاه فرهنگیان امسال حدود ۱۰ هزار نفر دانشجو را پذیرش می کند که کمتر از ۴ هزار نفرشان دختر و بقیه دانشجوی پسر هستند.
 
وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه ما به شیوه از بوم برای بوم دانشجو پذیرش می کنیم ولی آموزش در بوم  نداریم، خاطرنشان کرد: دانشجویان به تناسب ظرفیت‌های  پردیس‌ها، در بین پردیسها توزیع می‌شوند، به همین دلیل ممکن است کسانی که پذیرش می شوند در جایی دورتری از محل زندگی تحصیل کنند.
 
وی ضمن اشاره به اینکه پذیرفته شدگان ذیل قانون متعهدین وزارت آموزش و پرورش یک دریافتی خواهند داشت که از همان ابتدای ورود به  دانشگاه و استخدام در آموزش و پرورش به آنها پرداخت می شود، بیان کرد: در مقابل آنها نیز متعهد می شوند که ۲ برابر مدت تحصیل‌شان حداقل ۸ سال به آموزش و پرورش تعهد محضری بدهند که در این دستگاه خدمت کنند.
 
موسی پور با اشاره به اینکه امسال همچون سالهای قبل، پیش از اعلام نتایج نهایی،  ۲ برابر ظرفیت به ما اعلام می‌شود، گفت: در ادامه مصاحبه‌هایی برای سنجش صلاحیت‌های عمومی و تخصصی افراد انجام می‌دهیم. در این مصاحبه‌ها جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی متقاضیان مورد بررسی قرار می‌گیرد و آنها نهایتا با موفقیت در این دوره، پذیرش خواهند شد.
 
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با بیان این مطلب که کسب نمرهء علمیِ کلِ ۶۵۰۰ و بالاتر، پایه پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان خواهد بود، تصریح کرد: ضمن اینکه داشتن معدل کلِ  ۱۵ در دوره دوم متوسطه، پایه‌های اول و دوم و سوم دورهء دوم متوسطه و حداکثر ۲۲ سال سن، از دیگر شرایط ضروری پذیرش در دانشگاه فرهنگیان است.
 
وی در پایان تاکید کرد که افراد باید قبل از ۲۶ سالگی درس‌شان تمام و وارد خدمت آموزش و پرورش بشوند.
 
 
 
 
 

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره

 

دانشگاه فرهنگیان با سامانه صدای مشاور

 

به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید

نوشتن سوالات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سوالات  

+8 #2 محمودی.س 1395-11-19 10:20
با سلام آیا متولدین سال 1373 میتوانند برای حضور در دانشگاه فرهنگیان در کنکور سراسرس 96-97شرکت کنند؟ باسپاس
+3 #1 نجمه تاج 1395-11-16 04:31
من سال سوم دبيرستان هستم با معدل ١٤رشته تجربى براى قبولى تربيت معلم بايد رتبه كنكورم چند باشه؟
ورود ثبت نام

ورود

telegramm

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)