فیلم های آموزشی خواجه نصیر

آخرین رتبه لازم برای قبولی در رشته هوشبری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

هدف تربیت افراد کارآمدی است که بتوانند در گروه های سه یا چهار نفره به عنوان دستیار یک متخصص بیهوشی،در یک بخش هوشبری انجام وظیفه کنند.دروس این رشته به صورت نظری،عملی و کارآموزی در عرصه است.

download.gif

 

دوره كاردانی هوشبری یكی از دوره‏های آموزش عالی (از شاخه‏های پیراپزشكی) است و هدف آن تربیت نیروی انسانی كارآمدی است كه هر 1 یا 2 نفر از آنها بتوانند به عنوان دستیار یك متخصص بی هوشی زیر نظر وی در یك بخش اتاق عمل انجام وظیفه نمایند.

 

فارغ التحصیلان هوشبری توانایی شناسایی دستگاه های اندازه گیری گازهای خون و سایر وسایل مربوط به رشته بیهوشی و تنظیم و کاربرد آنها شناسایی دستگاه های مختلف بیهوشی در اتاق عمل واستریلیزاسیون آنها بیهوش ساختن بیمار زیر نظر متخصص ومراقبت های قلبی و تنفسی وبیدار کردن او در پایان عمل درد شناسی احیای قلبی ریوی وانجام دادن بی حسی ناحیه ای وغیره در موارد کلینیکی پرستاری به روش علمی و مراقبت از بیماران بد حال را دارند.

 

با توجه به تعدادعمال جراحی به منظور كمك به متخصصین هوشبری تشكیل دوره كاردانی وكارشناسی هوشبری وتربیت افرادی كاردان و كارشناس دراین زمینه و بكارگماردن آنها دربخشهای هوشبری زیرنظر متخصصان این رشته میتواند به استفاده بهینه از كار متخصصان بیهوشی  بیانجامد..

 

كسانی كه دوره هوشبری را به پایان می‏رسانند قادرند:


1- دستگاه های بیهوشی و ما نیتورهای مختلف (تجهیزات کنترلی) مورد استفاده در اطاق عمل و واحد مراقبت‏های ویژه و دستگاه های تنفس مصنوعی را بخوبی بشناسند، قادر به استریلیزاسیون آنها باشند و بتوانند آنها را تنظیم نمایند و بكار برند.

 

2- دستگاه های اندازه‏گیری گازهای خون و سایر وسایل آزمایشگاهی مربوط به رشته بیهوشی را بشناسند و تنظیم كنند و بكار برند.

 

3- تحت نظر متخصص، بیهوش ساختن بیمار را شروع كنند و از بیمار بیهوش مراقبت های قلبی – تنفسی بعمل آورند و در بازگرداندن بیمار از اثرات بیهوشی با متخصص بیهوشی همکاری نمایند.

 

4- در بخش های كلینیك درد، احیای قلبی – ریوی و انجام بی حسی‏های ناحیه‏ای و غیره به متخصصان هوشبری كمك كنند.

 

5- با مطالعه پرونده بیمار و شناسائی وی مطابق اصول علمی از بیمار پرستاری نمایند و نیز در واحد مراقبت های ویژه از بیماران بدحال مراقبت كنند.

 

كاردان ها و کارشناسان هوشبری نمی‏توانند مستقلاً به امر هوشبری بپردازند و موسسات و بیمارستان ها حق ندارند آنان را مستقلاً بكار گمارند.

 

درس های رشته :

جمعیت شناسی- آناتومی- اصطلاحات هوشبری- اصول پرستاری- اصول مراقبت های ویژه- بیماری شناسی- تربیت بدنی- تنظیم خانواده- رفتار در اتاق عمل- روش احیاء قلبی و ریوی- روش بی هوشی 1و 2 و 3 و 4 – زبان عمومی- فارسی عمومی- فورماکولوژی 1 و 2 -فیزیولوژی 1و 2 – فیزیک – کارآموزی در عرصه – معارف اسلامی 1 – معرفی بیمار – میکروب شناسی

  

بازار کار :

رشته هوشبری در هر مقطعی که باشد محل کارش مراکز درمانی است. هوشبری یکی از حلقه های تکمیل کننده تیم درمانی است که جهت بهبود بخشیدن به شخص بیمار در مرکز درمانی حضور دارد

 

اکنون اطلاعات دقیقی درباره رشته هوشبری دارید ، راحت تر میتوانید انتخاب رشته انجام دهید.اگر متوجه شدید که توانایی تحصیل در این رشته را دارید میتوانید انتخابش کنید.اما به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب رشته یک مرحله سرنوشت سازی برای هر فرد میباشد و میتواند تحول عظیمی در آینده شما به وجود بیاورد.شما برای یک انتخاب مناسب حتما باید با مشاوران مجرب در این زمینه مشورت کنید تا در آینده دچار پشیمانی نشوید.

 

برای یک انتخاب رشته ایده آل و مناسب همچنین اطلاع از آخرین رتبه قبولی هر رشته  و آینده شغلی رشته ها میتوانید با مشاوران مجرب ما در سامانه صدای مشاور به شماره 9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید

 

site.jpg

download.png

INSTA.png

 

نوشتن سوالات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود ثبت نام

ورود

telegramm