فیلم های آموزشی خواجه نصیر

 آخرین رتبه لازم برای قبولی در رشته دامپزشکی دانشگاه تبریز

ابتدا توضیح درباره رشته  مهندسی شهر سازی میدهیم تا ببینید علاقه ای به تحصیل در این رشته دارید یا نه

دامپزشکی علم شناخت بیماری های دامی اعم از بیماری های مشترک بین انسان و حیوان یا بیماری های خاص دام ، پیشگیری از بیماریها ، معالجه بیماریها و همچنین علم تغزیه انسان و دام است.

download.gif

 

 

در نشریه سازمان بهداشت جهانی آمده است:هدف نهایی دامپزشکی درمان حیوانات نیست بلکه دقبقا تامین مواد قضایی و بهداشت انسان میباشد.چرا که با واکسیناسیون دامها میتوان از مرگ و میر آنها جلوگیری کرد و بر میزان فراورده های دامی افزود و در نتیجه مواد پروتئینی لازم برای جیره غذایی انسان تامین نموند.موادی که مقاومت انسانها به خصوص کودکان را در مقابل کلیه بیماریها افزایش میدهد، نه تنها باعث کاهش قابل ملاحظه هزینه های درمانی میشود،بلکه جامعه سالم و فعال به وجود خواهد آورد.

توانایی های لازم:

یک دامپزشک باید به زیست شناسی علاقه مند بوده ، وبه زبان انگلیسی تسلط داشته و قدرت تجزیه و تحلیل بالایی داشته باشد.چون بیمار او نمیتواند درد خود را بیان کند و دامپزشک باید خود  موفق به شناخت بیماری گردد.بدون شک دانشجوی این رشته باید از سلامت جسمانی نیز برخوردار باشد اما قدرت بدنی در همه بخش های دامپزشکی مطرح نیست.

 

موقعیت شغلی در ایران 

فارغ التحصیلان دامپزشکی میتوانند در مراکز مختلفی از جمله سازمان دامپزشکی، موسسه تحقیقات وتولید واکسن رازی،شرکت های تولید دارو و رآورده های د امی و....فعالیت کنند و یا خود برای معالجه حیوانات اهلی کلینک دامپزشکی تاسیس کنند.

 

اکنون اطلاعات دقیقی درباره رشته دام پزشکی دارید ، راحت تر میتوانید انتخاب رشته انجام دهید.اگر متوجه شدید که توانایی تحصیل در این رشته را دارید میتوانید انتخابش کنید.اما به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب رشته یک مرحله سرنوشت سازی برای هر فرد میباشد و میتواند تحول عظیمی در آینده شما به وجود بیاورد.شما برای یک انتخاب مناسب حتما باید با مشاوران مجرب در این زمینه مشورت کنید تا در آینده دچار پشیمانی نشوید.

 

برای یک انتخاب رشته ایده آل و مناسب همچنین اطلاع از آخرین رتبه قبولی هر رشته  و آینده شغلی رشته ها میتوانید با مشاوران مجرب ما در سامانه صدای مشاور به شماره 9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید

site.jpg

 

نوشتن سوالات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ورود ثبت نام

ورود

telegramm

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)