فیلم های آموزشی خواجه نصیر

 

 خواه ناخواه کنکور سراسری یکی بزرگ ترین اتفاقات سال است وثبت نام کنکور سراسری 97 آغاز جدی این اتفاق بزرگ. با وجود سابقه چندین ساله برگزاری کنکور سراسری در ایران اما هنوز خانواده های زیادی از چند و چون ثبت نام کنکور سراسری 97 اطلاع کامل ندارند.

 

 بنا به اطلاعیه رسمی سازمان سنجش زمان و تاریخ ثبت نام کنکور سراسری 97 از روز 19 بهمن 97 آغاز می شود و تا 28 بهمن ماه ادامه دارد . البته احتمالا ممکن است باز هم به روال سال های گذشته برای افرادی که از ثبت نام جا مانده اند یک مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 97 در نیمه دوم اسفند قرار داده می شود ولی درخواست اکید داریم اگر قصد ثبت نام در کنکور سراسری 97 را دارید و در حال حاضر که این مقاله را مطالعه می کنید قبل از بهمن 97 است حتما در ثبت نام اصلی شرکت کنید و منتظر ثبت نام با تاخیر نمانید.

 

 

 

 به روال هر ساله ثبت نام کنکور سراسری 97 در 5 رشته یا گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، کنکور هنر و زبان انجام می شود. هر کس با داشتن مدارکی که در مقاله شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 ذکر شد می تواند در یکی از رشته های اصلی یعنی ریاضی ، تجربی یا انسانی شرکت کند. درضمن هر داوطلب می تواند در کنار ثبت نام کنکور سراسری 97 در یک رشته اصلی ، در یک یا دو رشته شناور هم شرکت کنید. منظور از رشته های شناور رشته های هنر و زبان هستند. بنابراین هر داوطلب می تواند در سه کنکور یا گروه آزمایشی ثبت نام کنید. یکی از آن ها می تواند یکی از سه رشته ریاضی ، تجربی و یا انسانی باشد و دو تای دیگر می تواند کنکور زبان و کنکور هنر هر دو با هم باشند.

 

هنگام انتخاب رشته از كدام رتبه كارنامه استفاده كنيم؟

 

هر سال كه كارنامه هاي كنكور سراسري در سايت سازمان سنجش اعلام مي شود، دانش آموزاني كه موفق به كسب نتيجه مرحله اول شده و مجاز به انتخاب رشته مي باشند، با مشاهده كارنامه خود با سوالات متعددي مواجه مي شوند.يكي از مهمترين اين سوالها چگونگي استفاده از رتبه و نمرات كسب شده در منطقه ، سهميه ، رتبه كل و زير رتبه هاي هر گروه است. درارائه اين مقاله هدف اين است كه دانش آموز بتواند با استفاده از آنچه كه مي آموزد براحتي از رتبه هاي متعدد خود استفاده نمايد.

 

 

انواع رتبه ها

 

رتبه در منطقه دركنكور سراسري سازمان سنجش سه منطقه ثبت نامي از شماره هاي 1 الي 3 وجود دارد كه دانش آموز هنگام ثبت نام اوليه در سايت سازمان سنجش خود را درجامعه آماري يكي از آن مناطق ثبت مي كند.بنابراين رتبه در منطقه به معناي كسب توانايي علمي دانش آموز در جامعه آماري آن منطقه مي باشد.مثلا دانش آموزي رتبه 3410 در منطقه 2 اخذ كرده است و تعداد افراد شركت كننده در آن منطقه به عنوان مثال 100000 نفر بوده و از اين تعداد 48000 نفر از طرف سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته شده اند، بنابراين دانش آموز مذكور " نفر 3410ام از تعداد نفرات 48000ام مجاز به انتخاب رشته در منطقه 2" مي باشد.


رتبه در سهميه : مشابه با توضيحات بالا جامعه هاي آماري ديگري چون شركت كنندگان در آزمون سراسري عضو گروه خانواده هاي شاهد يا ايثارگر و يا رزمندگان وجود دارد.رتبه هاي اين افراد نيز مشابه بند 1 نسبت به تعداد شركت كنندگان در سهميه خودشان در كارنامه مي آيد.مثلا رتبه داوطلبي در سهميه شاهد 45 شده و آخرين نفر مجاز به انتخاب رشته در اين سهميه 7500 است ، با توضيحات بالا اين دانش آموز " نفر 45ام از تعداد نفرات 7500ام مجاز به انتخاب رشته در سهميه شاهد" است.


رتبه كشوري : همانطور كه از نامش پيداست اين رتبه نشانگر وضعيت اين داوطلب نسبت به جامعه آماري كل شركت كنندگان مجاز به انتخاب رشته در گروه آزمايشي خود مي باشد.  


رتبه هاي زيرگروه :  در هر گروه آزمايشي بسته به تفاوت ضرايب دروس امتحاني چند زير گروه تعريف شده است كه هركدام از داوطلبان در آنها رتبه هاي متفاوتي گرفته اند. مثلا داوطلبان شركت كننده در رشته تجربي نسبت به پاسخگويي به درس زمين شناسي در دو زير گروه 1 و 2 ،دو رتبه متفاوت ميبينند.اگر به سوالات زمين شناسي جواب داده باشند رتبه زير گروه 2 كمتر از رتبه زير گروه 1 ميشود.در زير گروه 1 اهميت درس زمين شناسي صفر درنظر گرفته شده است.

 

جهت مشاوره تخصصی انتخاب رشته کنکور سراسری کافیست


با تلفن ثابت با شماره 9099071611


و یا باموبایل همراه اول با شماره 99225597 تماس بگیرید.


تماس از 8 صبح تا 12 شب ( حتی ایام تعطیل )

 

 

تخمین رتبه

جهت تخمین رتبه کنکور خود درصدهای مورد نظر را با مشخصات دقیق و شماره همراه وارد نمایید. نتایج برای شما پیامک میشود. موارد ستاره دار الزامیست.
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
دروس رشته ریاضی ---------------------------------------------------------------------
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
دروس رشته تجربی ---------------------------------------------------------------------
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
دروس رشته انسانی ---------------------------------------------------------------------
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
دروس رشته هنر ---------------------------------------------------------------------
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
دروس رشته زبان ---------------------------------------------------------------------
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

 

 اطلاعیه آمده است: آن دسته از ديپلمه هاي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثيرقطعي در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.


در ادامه این اطلاعیه آمده که داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي و فيزيك، علوم تجربي، علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر كه مدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 91-1390 به بعد اخذ كرده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (صرفا نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير قطعي در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.


گفتنی است تاثیر سوابق تحصیلی در راستای حذف کنکور سراسری صورت گرفته و بنا بود به مرور درصد تاثیر معدل در نتیجه آزمون سراسری بیشتر و بیشتر شود.

 

نکته بسیار مهمی که باعث موفقت در کنکور میشود برنامه ریزی است

 

 

 

 

اهمیت یک برنامه ریزی خوب و منسجم

 

بیایید اول با هم ببینیم یک برنامه خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد! من این ویژگی ها را اینطور اولویت بندی میکنم:

 

فردی باشد: یعنی برحسب خصوصیات جسمی و روحی خود شما انجام شده باشد و منحصرا برای شما باشد. شما در دنیا منحصر بفرد هستید و هیچ شخص دیگری خصوصیات شما را ندارد و در واقع هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. پس در نتیجه هدفها نیز متفاوت هستند. پس نیاز است که برنامه را خود شما تنظیم کرده باشی چون هیچکس بهتر از خود شما با روحیاتتان آشنایی ندارد. البته این بدین معنا نیست که از تجربیات دیگران استفاده نکنید.

 

ساده باشد: نمیخواهیم آپولو هوا کنیم یا رآکتور هسته ای راه اندازی کنیم! سخت نگیرید! برنامه باید به نحوی باشد که بتوانید ظرف مدت نیم ساعت آنرا انجام دهید. اینکه چطور برنامه ریزی کنید را در قسمت بعدی به شما خواهیم گفت. الان باید هدف از برنامه ریزی و نیازمندیهای آن را بدانید.
انعطاف پذیر باشد: حتی نابغه ها هم گاهی اوقات دچار حوادث پیش بینی نشده میشوند و از برنامه ای که دارند عقب می افتند و یا نمیتوانند بخشی از برنامه را آنطور که برنامه ریزی کرده اند انجام دهند ولی از مسیرشان در رسیدن به هدف منحرف نمی شوند چون برنامه ی انعطاف پذیر دارند. در واقع باید حوادث غیر قابل پیش بینی را هم در برنامه درنظر بگیرید. برای مثال فرض کنید مهمان ناخوانده دارید و نمیتوانید طبق برنامه به کاری که دارید برسید، باید بتوانید بدون اینکه برنامه ی اصلی دستخوش تغییرات عمده شود، زمان خالی برای جبران پیدا کنید. هرچند اولیت با برنامه ای است که طرح کرده اید و باید خودتان را ملزم به رعایت آن کنید.

 


قابل استفاده باشد: تقریبا اکثر افراد در شروع برنامه ریزی جوگیر شده! و برنامه ای فراتر از حد توان خود طرح ریزی میکنند. به این معنی که وقتی شما به صورت معمول روزانه حدود 3 ساعت مطالعه میکنید هنگام برنامه ریزی، برای 10 ساعت مطالعه طرح ریزی میکنید. در خصوص این مورد نیز در قسمت بعدی به تفصیل صحبت خواهیم کرد.
امکان ارزیابی کار را داشته باشد: برنامه شما باید این امکان را داشته باشد تا پیشرفت و پسرفت کارهای شما را نشان دهد. یعنی نقطه ی شروع را مشخص کرده باشد و در طی مسیر بدانید که کدام بخش را به درستی انجام داده اید و در انجام کدام بخشها موفق نبوده اید تا بتوانید نقاط ضعف را برطرف کنید و آنها را به پیشرفت تبدیل کنید.

 

 

برای قبولی تضمینی در رشته های پرطرفدار کنکور 97 کلیک کنید

 

 

 

 

 

نوشتن سوالات


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سوالات  

+2 #17 فرشید رشیدی 1396-04-19 12:12
سلام ورحمه الله
بنده دارای لیسانس مدیریت از دانشگاه دولتی هستم که در دبیرستان رشته ادبیات بودم.آیا الان میتوانم دیپلم تجربی بگیرم و در دانشگاه روزانه پزشکی بخونم با وجود اینکه قبلن این مقطع رو در دانشگاه روزانه طی کردم
+1 #16 .esHaniyeh 1396-04-18 01:20
لطفا راجب تاثير سهميه ٥ درصدي ك ب جانبازاي زير ٢٥ درصد دادن توضيح بدين
يعني واقعن خوبه برامون؟



---
+2 #15 Hasan 1396-04-04 14:31
سلام خسته نباشید ...میخواستم بدونم با زدن ریاضی 50....اقتصاد 100....ادبیات 40......علوم اجتماعی 40...روانشناسی85....میتونم یکی از دانشگاه های شهید بهشتی ....تهران...علامه قبول شم....بقیه درصد ها هم میانگین 40
+5 #14 محمد حسین پور 1396-02-06 05:52
با چه درصد هایی میتونم رتبه زیر سه هزار داشته باشم* رشته انسانی منطقه ۳
+1 #13 وهاب کلانتری 1395-12-03 17:45
سلام با چه رتبه ای از منطقه 3رشته ریاضی میتونم نفت روزانه قبول بشم ممنون میشم راهنمایی کنی
+3 #12 sina.t 1395-12-03 08:47
خسته نباشید می خواستم بدونم با معدل کتبی 10.5با چه رتبه ای میتونم پرستاری دانشگاه شیراز قبول شم
+4 #11 امیرعطا 1395-09-29 20:08
سلام.خسته نباشید.م ن با چه رتبه ای میتونم رشته دندن پزشکی یا پزشکی یا دارو قبول بشم سهمه جنبازی دارم 25 درصد و منطقه دو حساب میشوم. میشه لطفا حدود درصد هایی که باید بزنم را بگید ممنون
+1 #10 mehdi06 1395-09-20 22:25
سلام با چه رتبه ای میتونم رشته حقوق منطقه3 قبول بشم
-6 #9 علی چج 1395-09-03 18:26
سلام با رتبه ۵۰۰۰منطقه دو میتونن برم دانشگاه مالک اشتر؟
+2 #8 بهروز احمدی 1395-08-06 19:23
سلام و خسته نباشین
ببخشید با چه رتبه ای میتونم پزشکی قبول بشم توی منطقه سه
-3 #7 امین 1395-07-05 00:31
دمتون گرم
+2 #6 شیما 1395-06-21 19:06
سلام.میخواستم بدونم توی کارنامه سبز امکانش هست ک از یک مقطع پایین تر مثل کارشناسی ب مقطع بالاتر مثل دکتری انتقالی گرفت؟ یا فقط از مقطع بالا ب پایین انتقالی میدن؟؟
---------------
سلام
لطفا جهت کسب اطلاعات با شماره 9099071611 با تلفن ثابت و بدون کد تماس حاصل نمایید
+1 #5 maryam 1395-05-22 23:11
سلام من امسال كنكور انساني رتبم ٣٢٥ شده ميخاستم بدونم احتمال اينكه روانشناسي علامه قبول شم تا چه حديه؟!!!!!
---------------------------------------------------
سلام
سهمیه منطقه چند هستید؟
+2 #4 بنیامین 1395-05-22 00:06
سلام و خسته نباشید . ایا امکان دارد با رتبه 1300 استان گلستان منطقه 3 دانشگاه صنعت نفت اهواز یا ابادان قبول شم
-2 #3 میلاد 1395-05-19 23:35
سلام من امسال کنکور دادم جواب اومد رتبه تجربی69655وکشوری387108میخاستم ببینم کجا قبول میشم چه رشته ای و در گروه هنر 15621وکشوری38625 این رو کجا ممنون میشم زود بگین :-)
+1 #2 یاسر 1395-05-19 18:36
می خواستم بدانم اگه کسی امسال انتخاب رشته کند و قبول شود ولی دانشگاه نرود آیا سال بعد می تواند کنکور بدهد؟

---------------------------------------
پاسخ مشاور: اگر امسال روزانه قبول شود اما نرود سال بعد نمی تواند کنکور روزانه دهد. در غیر این صورت مشکلی نیست

امیدوارم برای شما مفید واقع شده باشد
-1 #1 محمدرضا 1395-05-19 18:23
لطفا در مورد دانشگاه پيام نور و رشته هاي بدون كنكور پيام نور توضيح دهيد
-----------------------------------------
پاسخ مشاور :
گزينش دانشجو در دانشگاه پيام نور به چند شيوه است ، يكي از طريق آزمون سراسري ،یکی از طریق سوابق تحصیلی و ديگري از طريق دوره هاي فراگير
در دوره فراگیر دانشپذير بايد تعداد واحدهايي را كه دانشگاه فوق براي هر رشته معين نموده مطالعه كرده و در زمان تعيين شده در آزمون شركت كند ، ميانگين نمرات دانشپذير بايد حداقل 12 باشد و در هيچ درسي نمره كمتر 10 كسب نكند.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید بخش اخبار پیام نور سایت را مطالعه کنید

امید وارم برای شما مفید واقع شده باشد
ورود ثبت نام

ورود

telegramm

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)