فیلم های آموزشی خواجه نصیر

 

از مهم ترین دغدغه های دانش آموزان پایه نهم انتخاب رشته تحصیلی پس از اتمام  می باشد. دانش آموزان با انتخاب رشته ، مسیر تحصیلی خود را انتخاب می کنند و به تحصیلات خود در این مقطع ادامه می دهند. رشته تحصیلی اگر درست و صحیح انتخاب شود می تواند زمینه دانش و توانایی را تعیین کند.

این مطلب برای داوطلبان کنکور سراسری 97 جمع آوری شده است تا با مطالعه مطالب مهم و کاربردی با نحوه برنامه‌ ریزی‌ هفتگی‌ کنکور سراسری 97 - 98 آشنا گردند. باشد که با مطالعه این مقاله با مراحل صحیح برنامه ریزی آشنا شوید و به صورت کاربردی و عملی در برنامه ریزی درسیتان برای کنکور 97 پیاده کنید. سامانه صدای مشاور تحصیلی می توانند شما را در این امر یاری رساند

 

 

بدون شک موفقیت درهر آزمونی بخصوص در آزمون‌هایی نظیر کنکور که از آن بزرگترین مارتن زندگی هر فرد یاد می شود، استرس و اضطراب، دلشوره و فشار روانی زیادی را به دانش آموزان و خانواده‌های آنان وارد می کند. قطعا اگر این استرس و فشار روانی

 

به درستی مدیریت و کنترل نشود،علاوه بر عوارض جبران ناپذیر جسمی دانش آموزان، عملکرد آنها را در روز امتحان نیز مختل خواهد کرد، بنابراین راهکارهایی وجود دارد که دانش آموزان می توانند با بکارگیری این راهکارها میزان استرس و اضطراب را به حداقل برسانند.

 

روش مطالعه PQRST چیست؟

اغلب دانشجویان و علاقه مندان آموزشی از معلمان و استادان خود بارها سوال می کنند که چگونه مطالعه کنیم تا مطالب را بهتر در ذهن سازماندهی کنیم؟ صبح زود مطالعه کنیم یا شب هنگام؟ با صدای بلند مطالعه کنیم یا به آهستگی مطالب را مرور کنیم؟ پیشکسوتان فرهنگی نیز با توجه به تجربیات و روش های علمی شیوه هایی را توصیه می کنند.

 

هدف از این مقاله نشان دادن تفاوت رشته MBA و مدیریت اجرایی برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد میباشد. مدیریت اجرایی برای اشخاص باتجربه ای طراحی شده است که بیشتر قصد بالا بردن توانایی خود برای شکل دهی ایده هایشان را دارند. در مقابل ، MBA بیشتر مورد تقاضای جوانترهایی است که تازه دوره لیسانس خود را به پایان رسانیده اند و هنوز به کاری مشغول نشده اند و یا از سابقه کاری کمتری برخوردار هستند و تمایل دارند مهارتشان را در مدیریت بالا ببرند.

در حالی که MBA با تئوری های روز مدیریت مرتبط است ، کسانی که در رشته مدیریت اجرایی تحصیل می کنند سعی در افزایش تجارب شخصی دارند . در مدیریت اجرایی دید مدیریتی تر است اما در MBA نگاه فنی به مسائل مدیریتی بیشتر است .

 

 

استرس عبارت از يك واكنش جسمي است كه به دنبال يك تحريك دروني يا بيروني به وجود مي آيد. محركي كه استرس را به وجود مي آورد ، عامل استرس زا ناميده مي شود. مي توان گفت كه استرس وضعيتي است كه در آن فرد گرفتار مشكلي شده است كه فراتر از توانائي هاي معمولي وي براي سازگاري با آن مي باشد.دراین مقاله میخواهیم 10 روش برای کاهش استرس را به شما عزیزان بگوییم.

 


چند سالی است که تعداد کنکوری‌ها کمتر شده، ظرفیت دانشگاه‌ها بیشتر شده و دانشگاه‌های مختلف به تعداد بیشتری دانشجو پذیرش می‌کنند ولی همچنان تب کنکور پابرجاست و همچنان جوانانِ پشت کنکور برای قبولی دانشگاه با استرس‌های خاص کنکور مواجهند.
برخی به کلاس‌های تست‌زنی می‌روند برخی در آزمون‌های مختلف شرکت می‌کنند و برخی دیگر در منزل یا کتابخانه خودشان تست‌زنی می‌کنند.

نظر کارشناسان این است که آمادگی برای کنکور سه مقطع طلایی دارد، تابستان، عید نوروز و یک ماه آخر مانده به کنکور؛ که هر کس از این سه مقطع نهایت استفاده را ببرد می‌تواند در کنکور موفق باشد.


میان کسی که نمره های خوب می گیرد و همیشه شاگرد اول است با کسی که استعدادهای ویژه دارد و تیزهوش است تفاوت بسیار است.

شاگرد اول ها دانش آموزانی پرتلاشند که البته استعداد هم دارند

(و ممکن است تیزهوش هم باشند) و چون تلاش و استعداد را به هم می آمیزند موفق می شوند،اما آنها که با استعدادهای ویژه آفریده شده اند با کمترین تلاش به هدفشان می رسند.

اینها همان دانش آموزانی هستند که اگر بخواهند می توانند پایه های درسی را یکی در میان کرده و به کلاس های بالاتر جهش کنند بی آن که دچار افت تحصیلی شوند. با این حال بحث بر سر این بچه ها زیاد است؛ دانش آموزانی که عده ای این جهش ها را به نفع آنها و عده ای دیگر، آن را به ضررشان می دانند.

 

 

موضوع مهمی که این روزا ذهن بسیاری از والدین را به خود مشغول کرده است این است که عوامل موثر بر افت تحصیلی؟؟ افت تحصیلی یعنی اینکه نتیجه ای که یک دانش آموز کسب میکند از  تواناییش کمتر باشه.به طور مثال یک دانش آموز اگر کشش ذهنی این را دارد که در درس ریاضی نمره 20 بگیرد و قبلا هم بهه صورت مکرر این نمره را کسب کرده اما اکنون نمرات خیلی کمتر شده ، این یعنی که این دانش آموز دچار افت تحصیلی شده. اما بسیاری از والدین در این زمینه دچار اشتباه میشوند و احساس میکنند وقتی نمره درسی فرزندشان کم شده یعنی دچار افت تحصیلی شده است.

 

 

 

چیزی که این روزا ذهن بسیاری از والدین را به خود مشغول کرده است این است که افت تحصیلی چیست و عوامل موثر بر آن کدام است؟ افت تحصیلی یعنی اینکه نتیجه ای که یک دانش آموز کسب میکند از  تواناییش کمتر باشه.به طور مثال یک دانش آموز اگر کشش ذهنی این را دارد که در درس ریاضی نمره 20 بگیرد و قبلا هم به صورت مکرر این نمره را کسب کرده اما اکنون نمرات خیلی کمتر شده ، این یعنی که این دانش آموز دچار افت تحصیلی شده. اما بسیاری از والدین در این زمینه دچار اشتباه میشوند و احساس میکنند وقتی نمره درسی فرزندشان کم شده یعنی دچار افت تحصیلی شده است.

 

ورود ثبت نام

ورود

telegramm

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)