فیلم های آموزشی خواجه نصیر

 

 

نهایی1

 

ثبت نام کارشناسی ارشد | ثبت نام کنکور ( آزمون ) کارشناسی ارشد 96-97 

 

 

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 96-97

 

 ثبت نام کارشناسی ارشد 96

 

ثبت نام کارشناسی ارشد

 

 

 

ثبت نام کارشناسی ارشد 96

 

کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دوره ثبت نام کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است.


کارشناسی ارشد ناپیوسته

دوره دوساله بعداز کارشناسیاست و پذیرش دانشجو برای این دوره از طریق آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود. پذیرفته‌شدگان برحسب رشته با گذراندن ۲۸ تا ۳۲ واحد درسی که ۴ تا ۱۰ واحد آن به پایان‌نامه اختصاص دارد، به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد ناپیوسته نائل می‌شوند. مدت تحصیل این دوره که دوره تکمیلی غالب رشته‌های آموزش‌عالی محسوب می‌شود، به‌طور معمول دو سال و سقف مدت تحصیل این دوره ۳ سال تعیین شده است.

کارشناسی‌ارشد پیوسته

دوره‌ای از آموزش عالی است که در رشته‌های خاص به‌اجرا گذاشته می‌شود. پیش‌نیاز ورود به دوره، داشتن دیپلمیا مدرک پیش‌دانشگاهیاست و پذیرفته‌شدگان برحسب رشته، با گذراندن حداقل ۱۷۲ و حداکثر ۱۸۲ واحد درسی به اخذ مدرک نائل می‌شوند. مدت تحصیل به‌طور معمول ۵ سال و طول مجاز دوره ۷ سال می‌باشد. پذیرش در رشته‌های تحصیلی با مقطع کارشناسی‌ارشد پیوسته، از طریق آزمون سراسری انجام می‌شود

کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس، مقطع تحصیلی پس از کارشناسیدر دانشگاه‌های ایراناست. به دوره ثبت نام کارشناسی ارشد و دکترا به صورت کلی تحصیلات تکمیلی میگویند. کارشناسی ارشد معادل درجه مسترز در دانشگاه‌های غربی است.

 

تجمیع شدن آزمون کارشناسی ارشد 1396 آزاد و دولتی

 

 

 فیلم توضیحات ثبت نام کارشناسی ارشد

 

 

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال تحصیلی ۹۶-۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی در کنکور دولتی ادغام شد.

کنکور های پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت تجمیع شد اما شیوه پذیرش منوط به ابلاغ شیوه نامه است

دکتر ابراهیم خدایی افزود: شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در جدیدترین جلسه خود این تصمیم را اتخاذ کرد.

وی ادامه داد: بر این اساس یک کنکور سراسری در مقطع کارشناسی ارشد برگزار می شود و دانشگاه آزاد نیز از طریق همین کنکور پذیرش خواهد داشت. همچنین در مورد رشته های علوم پزشکی نیز وزارت بهداشت یک آزمون کارشناسی ارشد برگزار می شود و دانشگاه آزاد از طریق آن پذیرش دانشجو می کند.

خدایی خاطرنشان کرد: در خصوص سنجش تصمیم نهایی برگزاری یک آزمون کارشناسی ارشد است اما در مورد روند پذیرش و اینکه آیا فرم انتخاب رشته مستقل برای دانشگاه آزاد وجود داشته باشد یا خیر، منوط به تصویب شیوه نامه پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی است.

وی افزود: دانشگاه آزاد در همین زمینه پیشنهاداتی به شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی ارائه داده است که این پیشنهادات بررسی می شود و پس از تصویب نهایی شیوه نامه این موضوع نهایی می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی در نهایت شیوه نامه اجرایی را به دانشگاه ها ابلاغ می کند.

 

 

 ثبت نام کارشناسی ارشد 96

 

 

 

 

---------.jpg

 

 

هدف از تدوين آيين‌نامه دوره‌هاي كارشناسي ارشد به سه شيوه "آموزشي"، "پژوهشي" و" آموزشي – پژوهشي"، تقويت و توسعه دوره‌هاي تحصيلات تكميلي، ارتقاي كيفيت، تنوع‌بخشي به شيوه‌هاي نوين ار ائه آموزش، پاسخگويي مناسب به افزايش تقاضا براي ورود به دوره‌هاي تحصيلات تكميلي، تقويت و ارتقاي سطح كيفي و كمی ‌اين دوره‌ها و همسان‌سازي آن با برنامه‌هاي توسعه و ديگر اسناد راهبردي كشور است تا با بهر ه‌مندي از آن در تربيت متخصصان و پژوهشگران ماهر و برجسته در سطح كشور بكوشيم.

شيوه آموزشي- پژوهشي: دوره‌اي كه محتواي برنامه آن مشتمل بر واحدهاي درسي و پايان‌نامه است.


شيوه آموزشي: دوره‌اي با محوريت آموزش است كه دانشجو پس از گذراندن واحدهاي درسي و بدون گذراندن پايان‌نامه دانش‌آموخته مي‌شود.


شيوه پژوهشي: دوره‌اي با محوريت پژوهش كه دستاورد آن ارائه فن‌آوري جديد، ارائه نظريه و ايده جديد، توليد دانش فنی، ثبت اختراعشود و مشتمل بر اخذ واحدهاي درسي محدود و الزام به ارائه پايان‌نامه است.
پايان‌نامه: فعاليت پژوهشي- تحقيقاتي است كه در يك زمينه رشته تحصيلي مربوط و تحت راهنمايي استاد راهنما انجام مي‌گيرد.

نحوه اجراي دوره: اين دوره به صورت روزانه، شبانه، نيمه‌حضوري، مجازي، مجازی ویژه شاغلین و بين‌المللي طبق ضوابط مربوط قابل‌اجرا مي‌باشد.


الف- داشتن شرايط عمومی ‌ورود به آموزش عالي
ب- دارابودن مدرك رسمی ‌پايان دوره كارشناسي اعم از پيوسته و ناپيوسته مورد تأييد وزارت علوم تحقيقات و فناوري
ج- قبولي در آزمون ورودي مورد تأييد وزارت يا كسب پذيرش از مؤسسه براساس مقررات مصوب
د- پذیرفته‌شدگان هنگام ثبت نام ملزم به ارائه تعهد کتبی دال بر حضور تمام‌وقت در دوره تحصیلی در دانشگاه می‌باشند.

 

 

جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کارشناسی ارشد 96

 

همچنین شهریه دانشگاه های مختلف میتوانید

 

با سامانه صدای مشاور با شماره 9099071611 با تلفن ثابت تماس بگیرید

 


دروس جبراني :


در صورتیکه رشته دوره كارشناسي با رشته دوره متجانس نداشته باشد دانشجو بايد به تشخيص گروه آموزشي، تعدادي از دروس را تحت عنوان جبراني بگذراند.
تبصره 1: حداكثر دروس جبراني 12 واحد مي‌باشد كه در ابتداي دوره قبل از دروس اصلي ارائه مي‌شود.
توضیح: دانشجو در صورت مردودی در دروس جبرانی موظف است بلافاصله در نیمسال بعدی دروس مذکور را مجددا اخذ و بگذراند.
تبصره 2: در انتخاب دروس، اولويت با دروس جبراني است تعيين تعداد و عناوين دروس براساس برنامه مصوب در هر رشته و زمان انتخاب آنها بر عهده شوراي گروه است .
تبصره 3: دروسي را كه دانشجو قبلاً در دوره كارشناسي گذرانده است، تكرار آن درصورتي كه عنوان درس بر اساس سرفصل برنامه مصوب كارشناسي ارشد باشد مجاز نيست.
تبصره 4: حداقل نمره قبولي در هر درس اعم از دروس دوره يا جبراني 12 است.
دانشگاه موظف است به تناسب تعداد پذيرفته‌شدگان در اين دوره، استاد راهنما براي هدايت دانشجويان تعيين نمايد.
تعداد واحدهاي درسي را كه دانشجو بايد در هر نيمسال تحصيلي در اين دوره اخذ نمايد حداقل 8 و حداكثر 12 است.
ارزشيابي تحصيلي:
ميانگين نمرات دانشجو در هر نيمسال نبايد كمتر از 14 باشد.
توضیح: میانگین دانشجو در هر نیمسال جانچه کمتر از 12شود مشروط تلقی می‌شود. درصورتیکه دانشجویی 2 نیمسال مشروط شود محروم از تحصیل محسوب می‌گردد.
در آخرين نيمسال تحصيلي دانشجو از شرط اخذ حداقل واحد معاف است و چنان‌چه ميانگين نمره دانشجو در اين نيمسال كمتر از 14 باشد مشروط تلقي مي‌شود.
تبصره‌های الحاقی
تبصره 1: چنانچه تعداد واحدهای انتخابی دانشجو در آخرین نیمسال تحصیلی با احتساب واحدهای پایان‌نامه زیر حد نصاب (8 واحد) باشد، میانگین نمرات مکتسبه وی بدون لحاظ نمودن پایان‌نامه ملاک عمل است (نمره ناتمام پایان‌نامه) و اگر این میانگین کمتر از 14 باشد مشروط تلقی نمی‌گردد.
چنانچه دانشجو در همان نیمسال دفاع نماید و پایان‌نامه نمره داشته باشد، میانگین نمرات دانشجو با احتساب پایان نامه زیر 14.00 باشد هم مشروط تلقی نمی‌گردد.
تبصره 2: در صورتی که بدلایل خارج از اختیار دانشجو، تعداد واحدهای انتخابی وی در نیمسال، کمتر از حد نصاب باشد، در صورت تایید شورای آموزشی / تحصیلات تکمیلی پردیس / دانشکده، مشروطی وی در آن نیمسال لحاظ نمی‌گردد و باید با نیمسال بعدی تجمیع شود.
ميانگين كل نمرات دانشجو در پايان دوره باید به چه صورت باشد؟؟
ميانگين كل نمرات دانشجو در پايان دوره نبايد از 14 كمتر باشد، در اين‌صورت دانش‌آموخته دوره كارشناسي ارشد شناخته نمي‌شود.
تبصره: دانشجوئي كه پس از گذراندن كليه دروس در هر دوره در هر سه شيوه، ميانگين كل نمرات او از 14 كمتر باشد، درصورتي كه حداكثر مجاز مدت تحصيل وي به پايان نرسيده باشد مي‌تواند دروسي را كه در آنها كمتر از 14 احراز كرده است، فقط در يك نيمسال تكرار كند و درصورت جبران كمبود ميانگين كل، دانش‌آموخته مي‌شود. دانشجويي كه به هر دليل نتواند از اين فرصت استفاده كند از ادامه تحصيل محروم مي‌شود و مدركي دريافت نمي‌كند.


مرخصي تحصيلي در مقطع کارشناسی ارشد به چه صورت است؟؟


دانشجوي دوره كارشناسي ارشد در هر سه شيوه می‌تواند حداكثر يك نيمسال از مرخصي تحصيلي استفاده نمايد . مدت مذكور جزو سنوات تحصيلي دانشجو محسوب می‌شود.
توضیح: دانشجو مجاز به اخذ مرخصی تحصیلی در اولین نیمسال تحصیلی نمی‌باشد.
انصراف، اخراج وترك تحصيل در مقطع کارشناسی ارشد به چه شیوه ای می باشد؟
دانشجو می‌تواند به هر دليل از تحصيل اعلام انصراف نمايد. در اين صورت بايد درخواست خود را مبني بر انصراف به موسسه تسليم نمايد، چنانچه دانشجو بعد از 1 ماه درخواست خود را پس نگيرد آن مؤسسه نسبت به صدور گواهي انصراف اقدام می‌نمايد.


تبصره 1: دانشجوي انصرافي يا اخراج از تحصيل ( مشروطي دو نيمسال، سنوات بيش از حد مجاز) موظف است به تعهداتي كه سپرده است عمل نمايد.
تبصره 2: دانشجوي انصرافي يا اخراج از تحصيل می‌تواند در صورت تسويه حساب كامل با مؤسسه، مجدداً در آزمون شركت نمايد.
انتقال، تغيير رشته و مهماندر مقطع کارشناسی ارشد به چه نحوی انجام میشود؟؟
انتقال و تغيير رشته در هر سه شيوه كارشناسي ارشد ممنوع است.
تبصره 1: انتقال از دوره شبانه به روزانه، نيمه حضوري و مجازي به حضوري (اعم از روزانه و شبانه) و از دانشگاههاي غيردولتي به دانشگاههاي دولتي ممنوع است.
تبصره 2: انتقال از يك شيوه به شيوه ديگر با رعايت سنوات دوره در اختيار موسسه آموزش عالي است.
تبصره 3: هر دانشجو در هر سه شيوه كارشناسي ارشد می‌تواند حداكثر 2 نيسمال را با موافقت موسسه مبدأ و مقصد به عنوان مهمان بگذراند.
معادل‌سازي دروس در دروه كارشناسي ارشد به چه صورت است؟؟
معادل‌سازي دروس در دروه كارشناسي ارشد با نظر گروه آموزشي و با شرايط زير امكان پذير است:
الف : پذيرش وي براي ورود به دوره مورد تأييد وزارت باشد.
ب : مؤسسه قبلي دانشجو در رشته تحصيلي، مورد تأييد وزارت باشد.
ج: سرفصل دروس گذرانده دانشجو بر اساس برنامه هاي مصوب شوراي برنامه‌ريزي باشد.

 

 

 ثبت نام کارشناسی ارشد 96

 

 


نحوه انتخاب استاد راهنما در مقطع کارشناسی ارشد به چه صورت می باشد؟؟
استاد راهنما در دوره كارشناسي ارشد آموزشي - پژوهشي به پيشنهاد دانشجو و با موافقت يكي از اعضاي هيات علمی ‌با مرتبه حداقل استادياري و تأييد شورا تعيين می‌شود.
تبصره :چنانچه استاد راهنما خارج از مؤسسه آ موزش عالي انتخاب شود به جاي شرط استادياري داشتن مدرك دكتري الزامی‌است.
استاد راهنما در دوره کارشناسی ارشد، بنا به درخواست دانشجو و با موافقت یکی از اعضای هیات علمی با مرتبه حداقل استادیاری و تایید شورای آموزشی گروه ذی‌ربط تعیین می‌گردد.


ماده19: استاد مشاور به پيشنهاد استاد راهنما پس از تأييد شوراي گروه از اعضاي هيأت علمی ‌داخل يا متخصصان خارج از دانشگاه انتخاب می‌شود.
به دانشجوي كارشناسي ارشد كه به هر دليل از تحصيل باز می‌ماند، فقط يك گواهي كه دانشجو چه دروسي را در چند واحد و با چه نمره‌اي گذرانده اعطا می‌شود.
ارزشيابي پايان‌نامه در مقطع ارشد یعنی چی؟؟
ارزشيابي پايان‌نامه در جلسه دفاعيه توسط هيأت داوران انجام می‌شود.
گواهينامه پايان دوره كارشناسي ارشد به هر سه شيوه (آموزشي- پژوهشي، آموزشي و پژوهشي) ارزش يكساني داشته و می‌تواند در دوره تحصيلي بالاتر ادامه تحصيل دهد.
تعداد واحدهاي دوره كارشناسي ارشد در هر سه شيوه (آموزشي -پژوهشي، آموزشي وپژوهشي) برحسب رشته حداقل 28 و حداكثر 32 واحد است.

الف شيوه آموزشي پژوهشي
تعداد واحد پايان‌نامه در اين شيوه حداقل 4 و حداكثر 6 واحد درسي براي همه رشته‌ها و بر اساس برنامه مصوب می‌باشد.
توصیح: برای رشته های خاص مطابق برنامه مصوب سقف پایان‌نامه 8 واحد می‌باشد.

 

 ثبت نام کارشناسی ارشد 96

 

 


پايان‌نامه:
دانشجو موظف است پس از پايان نيمسال اول و قبل از شروع نيمسال سوم تحصيلي، موضوع پايان‌نامه خود را با نظر استاد يا اساتيد راهنما و تأييد گروه مربوط، انتخاب نمايد. موضوع پايان‌نامه پس از تأييد شوراي تحصيلات تكميلي دانشكده قطعيت می‌يابد.


ب شيوه آموزشي چیست؟؟
در اين شيوه، تمامی ‌دوره به صورت واحدهاي درسي بدون پايان‌نامه خواهد بود كه گذراندن حداقل 2 و حداكثر 4 واحد سمينار ( تحقيق وتتبع نظري) الزامي است.


ج شيوه پژوهشي چیست؟؟
اين شيوه پذيرش براي مؤسسات پژوهشي بوده و در مورد مؤسسات آموزشي منوط به تأمين كل هزينه ها (انجام تحقيق وحق‌الزحمه پايان‌نامه) از محل درآمدهاي اختصاصي طرح پژوهشي كاربردي استاد راهنما قابل اجرا می‌باشد.
دانشجو طي نيمسال اول موظف است موضوع پژوهش خود را با نظر استاد راهنما و تأييد گروه انتخاب نمايد.
تعداد واحدهاي درسي در اين شيوه 6 تا 10 واحد است و دانشجو می‌تواند همزمان با واحدهاي آموزشي، واحدهاي پژوهشي خود را با نظر استاد راهنما و تأييد گروه انتخاب نمايد.


حضور و غياب دانشجو در مرحله پژوهش در اين شيوه با نظر استاد راهنما و تأييد گروه و بر اساس تعداد جلسات مشاوره و راهنمايي صورت می‌پذيرد.
روند پيشرفت پژوهش دانشجو در هر نيمسال با حضور استاد راهنما، نماينده تحصيلات تكميلي موسسه و 1 نفر از اعضاي هيأت علمی ‌متخصص به انتخاب مدير گروه ذي‌ربط، مورد ارزشيابي قرار مي‌گيرد.


تبصره 1: كل واحدهاي پايان‌نامه دراين شيوه به 3 نيمسال تقسيم شده و دانشجو در هر نيمسال يك سوم آنها را تحت عنوان بخش اول پايان‌نامه اخذ می‌نمايد.
تبصره 2 : حداقل نمره قبولي پس از داوري روند پيشرفت پژوهش دانشجو در هر نيمسال نمره 14.00 است.
تبصره 3: چنانچه نمره پيشرفت پژوهشي دانشجو در هر ارزيابي كمتر از 14.00 باشد وي در آن نيمسال مشروط تلقي می‌شود.

ارزيابي نهايي در اين شيوه دفاع از پايان‌نامه است كه آخرين مرحله تحصيل دانشجو انجام می‌شود.


ساير مقررات
اجراي هر يك از شيوه‌های "آموزشی – پژوهشی"، "آموزشی" و "پژوهشی"، در دوره، توسط مؤسسه با مجوز از شوراي گسترش آموزش عالي مجاز است. 
در مواردي كه آيين نامه ساكت است تصميم‌گيري برعهده شورا می‌باشد.
آيين‌نامه در برگيرنده اصول و ضوابط كلي دوره كارشناسي ارشد به 3 شيوه اجرايي می‌باشد و مؤسسه موظف است دستورالعمل اجرايي آن را در چارچوب آيين‌نامه تدوين و پس از تصويب در شورا اجرا كند.
تفسير آيين نامه برعهده معاونت آموزشي وزارت است و در صورت بروز ابهام، نظر معاونت مذكور مورد استناد قرار خواهد گرفت.


پذیرش دانشجو در دوره های الکترونیکی به چه صورت انجام می پذیرد؟
ج. پذیرش دانشجو در دوره ی مجازی توسط سازمان سنجش آموزش کشور و در چارچوب سیاست ها و مقررات آموزشی صورت می گیرد.

چه رشته هایی در دانشگاه تهران به صورت الکترونیکی در حال برگزاری است ؟
در حال حاضر رشته های دانشگاهی مشتمل بر 28 رشته- گرایش الكترونيكي در مقطع كارشناسي ارشد (در حوزه‌هاي مديريت، حسابداري، كارآفريني، فلسفه، حقوق، محیط زیست و تربیت بدنی) و 3 رشته در مقطع كارشناسي (در حوزه‌هاي مديريت و حسابداري) در حال برگزاری می باشد.جزئیات

اعتبار مدرک دوره های الکترونیکی چگونه است ؟. مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان دوره های الکترونیکی همانند دوره های حضوری توسط دانشگاه صادر می شود. به عنوان مثال عنوان دانشگاه تهران بیانگر اعتبار مدرک ، عنوان پردیس/ دانشکده ذیربط بیانگر حوزه علمی و تخصصی دانشجو و ذکر دوره مجازی بیانگر شیوه آموزشی و نوع ارائه رشته است. عنوان و مقطع هر رشته مجازی دقیقا منطبق با عنوان همان رشته در دوره های حضوری ولی با قید عبارت آموزشهای الکترونیکی "دوره الکترونیکی" در متن دانشنامه فارغ التحصیلی است

شرایط ثبت نام داوطلب دوره های الکترونیکی در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟
داوطلب بايد طبق مقررات وزارت علوم، تحقيقات و فناوري منعي جهت ادامه تحصيل در دانشگاه‌هاي كشورنداشته باشد.داوطلب دوره‌هاي كارشناسي‌ارشد هنگام ثبت نام الکترونيکی، بايد داراي مدرك كارشناسي مورد تاييد وزارت علوم تحقيقات و فناوری باشد.

آیا امکان انتقال و یا تغییر رشته در دوره های الکترونیکی وجود دارد؟
براي دانشجويان دوره‌هاي الکترونیکی، امكان انتقال و تغيير رشته وجود نداردآيا امکان تحصيل همزمان در دوره مجازی وجود دارد؟.

خیر- تحصيل همزمان در دو رشته مجازي يا يک رشته الکترونیکی و يک رشته حضوري امکان پذير نيست

آيا آزمونهاي دوره‌هاي ارائه شده به صورت الكترونيكي (غير حضوري) برگزار مي‌شود؟ 
ج. در حال حاضر آزمونهاي مياني (Quiz) در طول ترم به صورت الكترونيكي برگزار مي‌شود، اما به منظور ارزيابي دقيق تر فراگيران، آزمون پايان ترم به صورت حضوري در محل دانشگاه برگزار مي شود.

دانشجویان دوره های الکترونیکی به چه مهارت هایی جهت تحصیل در این دوره ها نیاز دارند ؟. یک دانشجوی دوره های الکترونیکی (مجازی) می بایست با مهارت های هفت گانه ICDL و اصول و ابزار های فناوری اطلاعات و ارتباطات از قبیل کار با سیستم های عامل (ویندوز و ...) و محیط شبکه و اینترنت آشنایی داشته باشد .

ارزش مدرک مجازی به چه میزان است؟
مدرک کارشناسی ارشد به روش الکترونیک (مجازی) مورد تأیید آموزش عالی بوده و امکان ادامه تحصیل در مقطع بعدی وجود دارد و نیز مورد تأیید سازمان امور استخدامی بوده و بر طبق قوانین استخدامی به دارندگان این مدرک ارتقای شغلی و حقوقی تعلق خواهد گرفت.

آیا عنوان مجازی در مدرک تحصیلی قید خواهد شد؟
بلی، عنوان آموزشهای الکترونیک در مدرک قید می‌شود.


نحوه برگزاری کلاس های درسی به چه صورت است ؟

. در هر ترم، پس از ثبت نام و انتخاب واحد، برنامه درسی، روز و ساعت درس بر روی سایت به دانشجویان اعلام می‌شود که دانشجویان گرامی بایستی در روز و ساعت اعلام شده در سایت درسی توسط نام کاربری و رمز خودشان وارد شده و در کلاس حضور یابند، و بطور همزمان با استاد در ارتباط باشند، صدا و تصویر استاد و مطالب ارائه شده توسط وی را ملاحظه نمایند و چنانچه سؤالی داشتند همان موقع سؤال را مطرح نمایند تا توسط استاد پاسخ داده شود

آیا حضور در کلاس اجباری است؟

.بله ، تنها تفاوت کلاسهای مجازی (الکترونیک) با کلاسهای حضوری آن است که دانشجویان لازم نیست در محل دانشکده حضور فیزیکی یابند و می‌توانند به صورت مجازی از اقصی نقاط کشور در کلاس شرکت کرده و ادامه تحصیل دهند. ولی از سایر جنبه‌ها کاملا تابع قوانین حاکم بر کلاسهای حضوری هستند. البته کنترل کلاس و نحوه اداره آن بر عهده استاد است، بنابر این اجبار به حضور در کلاس و حضور و غیاب دقیق دانشجویان و یا عدم کنترل دانشجو مربوط به خود استاد است. برخی از اساتید در حضور و غیاب سخت گیری نمی کنند و برخی دیگر سخت گیر هستند و اگر دانشجویی بیش از سه جلسه غیبت داشته باشد وی را از امتحان محروم می‌کنند. به هر حال توصیه جدی ما این است که بدون در نظر گیری سختگیر بودن و یا نبودن استاد، دانشجویان گرامی در تمامی درسها شرکت فعال نمایند تا بیشترین بهره را ببرند.

از آنجا که کارمند هستم آیا کلاسها در خارج از وقت اداری برگزار می‌شود؟
خیر. علی رغم اینکه تمام تلاش این است که بیشترین تعداد کلاسها در بعد از ظهر باشد، ، لذا برخی از کلاسها صبح و تعدادی نیز بعداز ظهر برگزار خواهد شد و از ساعت 8 صبح تا 8 شب امکان برگزاری کلاس وجود دارد و دانشجو باید خود را با کلاس وفق دهد.

آیا کلاسهای مجازی (الکترونیک) بدون هیچ مشکلی در طول ترم برگزار می‌شود. برگزاری کلاسهای الکترونیک تابع شرایط حاکم بر شبکه و اینترنت کشوری و سایر مشکلات الکترونیکی است. علی رغم قطع و وصل شبکه و نوسانات سرعت اینترنت، طبق تجربه چندین دوره برگزار شده، در 70٪ طول ترم مشکل برگزاری کلاس را نداشته‌ایم و دانشجویان راضی بوده‌اند و در باقی آن، در صورت کندی شبکه و یا قطع ارتباط، دانشجویان باید کلاس ضبط شده را دانلود نموده و ملاحظه نمایند.
تعداد جلسات هر درس چقدر است ؟

. کلاسهای مجازی بسته به رشته های تحصیلی، بین 12 تا 16 جلسه در ترم برگزار می‌شود .

کارشناسی ارشد مجازی ویژه شاغلین چیست؟؟

در ادامه آشنایی با دوره های مختلف مقطع کارشناسی ارشد، در این مطلب نکاتی پیرامون دوره ارشد مجازی ویژه افراد شاغل توضیح داده می شود.

توجه نمایید که شرکت در دوره کارشناسی ارشد مجازی ویژه شاغلین دارای شروطی است که از جمله آن می توان گفت که، كاركنان دستگاه‌ها و سازمان‌هاي دولتي و غيردولتي بایستی حداقل سه سال سابقه كار بعد از اتمام تحصيل در مقطع كارشناسي و یا حداقل پنج سال سابقه فعاليت مورد تأييد مراجع ذیربط قانوني، داشته باشند، در چنین شرایطی افراد شاغل مجاز به انتخاب كدرشته هاي تحصيلي مربوط به دوره هاي مجازي ويژه شاغلين در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشند.

دقت کنید که قوانين آموزشي دوره‌هاي مجازي (الكترونيكي) ويژه شاغلين تفاوتی با ساير دوره‌هاي آموزشي ندارد و از پذيرفته‌شدگان ارشد مجازی، برابر با مصوبه هيأت امناي دانشگاه محل تحصيل شهريه دریافت خواهد شد.

* معرفی شرايط اختصاصی کارشناسی ارشد مجازی ویژه شاغلین:

- دارا بودن علاقه و آمادگي يادگيري در محيط الكترونيكي

- داشتن مهارت های پايه در استفاده از كامپيوتر و اينترنت

شایان ذکر است که تمامی دانش‌آموختگان شيوه مجازي (الكترونيكي) مانند ساير دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي مورد تأييد شوراي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نسبت به ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر در شيوه‌هاي غيرالكترونيكي نيز خواهند بود.

 

 ddddd.jpg

 

 

شهریه ثابت کارشناسی ارشد پیام نور در سال تحصیلی 95-96 برای کلیه ورودی ها و کلیه رشته ها ۷۱۴ هزار تومان است.

 

 

 


رییس دانشگاه امیرکبیر شهریه این دانشگاه را مطابق جداول زیر دانست:


شهریه دانشجویان نوبت دوم مقطع کارشناسی ارشد ورودی سال 95
شهریه ثابت به ازای هر نیمسال: 7.700.000 ریال
شهریه متغیر به ازای هر واحد درس نظری: 1.800.000ریال
شهریه متغیر به ازای هر واحد درس عملی: 2.700.000ریال
شهریه متغیر به ازای هر واحد پروژه نظری: 3.000.000 ریال
ادامه تحصیل و استراتژی تصمیم گیری درباره کارشناسی ارشد

 

 

 شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

تا آنجا که طی سالهای اخیر در جامعه دانشگاهی و نیز در بازار کار ایران تجربه کرده ام، پاسخ به این سوال تا حد زیادی بستگی به استراتژی شغلی شما دارد. در صورتی که علاقمند به تحقیق، عضویت در هیأت علمی دانشگاه ها و تدریس باشید، به نظر میرسد بهترین راه این است که در یک زمینه واحد ادامه تحصیل دهید. به عنوان مثال اگر در رشته مهندسی الکترونیک وارد دانشگاه شده اید همین رشته را به شکل تخصصی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز ادامه دهید.

اما در صورتی که تمایل دارید بعد از ادامه تحصیل وارد بازار کار در حوزه های مختلف (مثلاً بازرگانی یا صنعتی یا خدماتی) شوید، تا آنجا که من مشاهده کرده ام، ادامه تحصیل در رشته های متفاوت میتواند یک مزیت نسبی محسوب شود (من کارشناسی را مهندسی مکانیک خوانده ام و ارشد را مدیریت و اگر بخواهم روزی دکترا بخوانم احتمالاً روانشناسی خواهم خواند!). البته لازم به ذکر است که من اساساً بازار کار را بازار بخش خصوصی میبینم و بازار کار دولتی مد نظر من نیست…

من چند دلیل مشخص برای تغییر رشته تخصصی به ذهنم میرسد که اینجا مطرح می کنم و خوشحال میشوم دوستان اگر نظراتی در رد یا تأیید دارند در قسمت کامنت ها بنویسند:

۱) در بازار کار، بسیاری از مدیران کسانی که به صورت تخصصی در یک رشته کارشناسی ارشد یا دکترا خوانده اند را Overqualified می دانند. به عبارتی معتقدند توانمندی آنها بیشتر از نیاز سازمان است و به خاطر این تحصیل بیشتر، باید «حقوق» و «امتیازهای بیشتر» را برای ایشان در نظر بگیرند که طبیعتاً مدیران به این کار تمایلی ندارند.

۲) در زمان به کار گیری نیروهایی که در چند زمینه تخصص دارند، چانه زنی و مذاکره بر سر حقوق بسیار ساده تر است. کسی که بخواهد من را برای یک کارخانه استخدام کند، در واقع دو نفر را استخدام کرده: یک مهندس با دانش فنی و یک مدیر با دانش مدیریتی. پس در مذاکره استخدام، دست پرتری دارم.

۳) داشتن علم در چند حوزه میتواند «هم افزایی» نیز داشته باشد و تا حدی نیز «تفکر سیستمی» ایجاد کند. کسی که مثلاً پزشکی خوانده و روانشناسی نیز خوانده است، ممکن است ایده ها و نظرات ارزشمندی داشته باشد که یک متخصص پزشکی یا یک متخصص روانشناسی، به سادگی به آنها دست پیدا نکنند.

۴) به نظر می آید که روند تولید علم نیز تا حدی به سمت فضاهای «میان رشته ای» حرکت کرده است و کسانی که چند رشته مختلف را مطالعه کرده اند در فضای امروز شانس بیشتری دارند. رشته هایی مثل Neuroeconomics یا Neuromarketing یا Agent-based Market Analysis یا Fractal Indicator of financial market یا Psychonegotiation نمونه هایی از این ترکیب ها هستند…

 

 

دانلود دفترچه کارشناسی ارشد

 

جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کارشناسی ارشد 96

همچنین شهریه دانشگاه های مختلف میتوانید

با سامانه صدای مشاور با شماره 9099071611 با تلفن ثابت تماس بگیرید

 

نوشتن سوالات